Spotkanie – 27.01.2019

W niedzielę 27 stycznia odbyło się drugie spotkanie rodzin w ramach Bielskiego Płomyka Ognisk Świętej Rodziny. Rozpoczęliśmy go od oglądnięcia filmu „Świadek” o Ojcu Założycielu Wspólnoty Świętej Rodziny Arcybiskupie Kazimierzu Majdańskim – człowieku, który całe swe życie poświęcił służbie rodzinie. Dzieci w tym czasie pod przewodnictwem Asi ćwiczyły pieśń na uwielbienie.

Po filmie i krótkim przedstawieniu dzieła Arcybiskupa, wszyscy udaliśmy się do kaplicy, gdzie jeszcze w atmosferze bożonarodzeniowej ks. Rafał odprawił Mszę Świętą.

Homilia ks. Rafała
Pieśń na uwielbienie w wykonaniu młodszych dzieci

Po Mszy świętej i krótkiej przerwie na kawę herbatę i coś słodkiego, małżonkowie wysłuchali konferencji.

Konferencja

Następnie przy spokojnych rytmach muzyki mieli czas na godzinę małżeńską (rozmowę we dwoje na podstawie materiału przygotowanego przez ks. Rafała).

Godzina Małżeńska

Młodzież w tym czasie „pod skrzydłami” Tereski rozmawiała o zaufaniu i na wzór starszego Tobiasza, w formie listu, dziękowała i zawierzała swe życie Bogu.
„Średnią” grupę aktywizował Marcin, a najmłodsze dzieci pod opieką cioci Beatki, Karoliny i Kamili po usłyszeniu historii Tobiasza i Sary oraz ich towarzyszu archaniele Rafale, robiły wizerunki swoich Aniołów Stróżów.

Wizerunki Aniołów Stróżów

Czekamy na kolejne spotkanie 17 lutego 🙂